Кримінальної відповідальності за керування ТЗ у стані алкогольного сп’яніння НЕ БУДЕ!

Не встигла запрацювати, так вже скасували. 
Це ми про статтю 286-1 КК України, про яку писали тут і тут. Щоб зрозуміли що до чого, рекомендуємо переглянути статті за посиланням вище. І тоді увесь пазл складеться.

1 липня 2020 року набуває чинності Закон від 22 листопада 2018 року №2617-VIII, яким запроваджується інститут кримінальних проступків. Зокрема, кримінальним проступком повинно стати й управління транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

‼️ Все б нічого, якби не той факт, що 17 червня 2020 року ВРУ прийняла у другому читанні проект Закону України «Про несення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень»», яким ця ж 286-1 КК скасовується.

«Цей Закон набирає чинності з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 року № 2617-VIII».

‼️ Тобто, водіїв півтора роки лякали нормою, яка ніколи не працювала і не запрацює. ??‍♂️

Тож можна видихнути, кримінальної відповідальності не буде. 
Як тобі такі реформи, Ілон Маск?

Буде лише всім відома «адмінка» за 130-ю. В новій редакції?

Коротко про те, що змінилося у структурі норми, бо її об’єм в один пост не вмістити.

Відповідно до тексту законопроекту, який подано до другого читання 16 червня 2020 року..

..аж нічого не змінилося у порівнянні з нормою, яка чинна на сьогодні. 

А остаточно проаналізуємо вже після оприлюднення закону, який 23 червня 2020 року направлено на підпис Президенту.

☝? А про те, як відмазатись від 130-ї ми вже розповідали.

ПРО комуналку! Як українців хочу залишити «голими та босими»

‼️ Нардепи вирішили змінити три закони, стягнути з вас останні гроші, заборонити виїжджати з країни, керувати автівкою і забрати все ваше майно.
Це – коротко про головне.

1️⃣ Закон України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за ЖКП, спожиті газ та електроенергію»

? Заборгованість споживачів за ЖКП, що склалася перед управителем, виконавцями ЖКП станом на 01.10.2020 року підлягає обов’язковій реструктуризації шляхом розстрочення їх сплати строком до 60 місяців залежно від суми боргу та рівня доходів громадян на дату реструктуризації.
? Для реструктуризації заборгованості укладають договір про реструктуризацію заборгованості.
? Загальна сума платежів не повинна перевищувати 25% доходів, що визначаються при нарахуванні субсидій для працюючих громадян, і 20% — для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги.
? За умови, якщо доходів споживачів, які уклали договори про реструктуризацію заборгованості, не вистачить на повне погашення цієї заборгованості, термін дії договору продовжується до повного її погашення.
? Пеня за несвоєчасне внесення плати за ЖКП в розмірі, визначеному в договорі про реструктуризацію заборгованості, нараховується за кожний день прострочення, але не більше 100% загальної суми боргу, за умови відсутності заборгованості з виплати заробітної плати, пенсії, стипендії тощо.
☝? Споживач має право на дострокове погашення заборгованості за договором про реструктуризацію заборгованості.

2️⃣ Закон України «Про судовий збір»

Від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі — у справах про стягнення заборгованості з оплати ЖКП, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення заборгованості з оплати ЖКП.

3️⃣ Закон України «Про виконавче провадження»

? Із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості фізичних осіб з оплати ЖКП 50%.
? За наявності заборгованості із сплати заборгованості з оплати ЖКП, стягнення може бути звернено на майно боржника. Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за 3 місяці із сплати аліментів та перевищення встановленої КМУ загальної суми заборгованості по видам ЖКП.
? За наявності заборгованості з оплати ЖКП державний виконавець виносить вмотивовані постанови:

? про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України;
? про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами;
? про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;
? про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання —

‼️ до погашення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг у повному обсязі!

? За наявності заборгованості з оплати ЖКП, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 1 рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20% суми заборгованості зі сплати аліментів, оплати ЖКП; за 2 роки — 30%, за 3 роки — 50%.

Верховна Рада України нарешті 4 липня 2020 року «вимучила» закон про «злодіїв в законі». І хочу сказати, що це цілий трилер.

Я вже разом з колегою давав коментарі стосовного цього президентського законопроекту телеканалу Зік (https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=RwRL_NAsnDo&feature=youtu.be) та 24 каналу (https://24tv.ua/yak_svit_borovsya_iz_zlodiyami_v_zakoni_ta_shho_proponuye_nash_zakonoproyekt_n1273098). Проте вказаний законопроект за свій тернистий шлях, а це півроку, видозмінювався багато разів.

Почну з того, що з прийнятого закону зникло поняття «злодія в законі». Тепер це «вор в законі» і при цьому суб’єктний склад серйозно розширено. Тепер до нього прирівнюється особа, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу. Що це таке і з чим це їдять закон нормальної відповіді не дає. Те визначення, що це «особа, яка завдяки авторитету, іншим особистим якостям чи можливостям, здійснює злочинний вплив і координує злочинну діяльність інших осіб, які здійснюють злочинний вплив» не витримує жодної критики. Треба розуміти, що «вор в законі» це злодійське визначення, і вводити такий сленг в закон, м’яко кажучи, недоречно. З таким підходом це може бути будь-яка особа, адже вказаний статус не має офіційного визначення, і як його довести в суді питання відкрите. Тягнути в суд таких же осіб як свідків? При цьому «злочинний вплив на осіб, які здійснюють злочинний вплив» це не масло масляне, а вже якийсь брєд. Перебування у вказаному статусі вже не є кримінально-караним діянням, як передбачалось попередньо.

Також ще більше бентежить визначення поняття «злочинний вплив», яке слід розуміти як «будь-які дії особи, яка завдяки авторитету, іншим особистим якостям чи можливостям, сприяє, спонукає, координує або здійснює інший вплив на злочинну діяльність, організовує або безпосередньо здійснює розподіл коштів, майна чи інших активів (доходів від них), спрямованих на забезпечення такої діяльності». Так от, шановні законодавці, вказаний вплив може здійснювати особа, яка взагалі не має відношення до злочинної діяльності. Тоді чому він злочинний? А на яку чи чию злочинну діяльність здійснюється цей вплив написати взагалі забули. Як і те що саме собою становить злочинна діяльність.

Але ще смішніше виглядає стаття 255-1 «Встановлення чи поширення злочинного впливу». Хто не зрозумів, це «преступное влияние». За «преступное влияние на общество» передбачено до 10 років позбавлення волі. Ну от вам приклад: жити «по-понятіям» це поширення злочинного впливу чи ні в суспільстві?

Проводити так звані сходки заборонено для певних видів злочинної діяльності які передбачені у ст. 255-2 КК України, а от наприклад для «коронування осіб» ні, адже це надання спеціального злочинного статусу, а не організація чи координація злочинної діяльності.

І таких прогалин багато. З нашим рівнем корупції і низьким професійним рівнем правоохоронних органів і таким законом виправдовувальних вироків буде багато.

Парадоксально, але був випадок, коли рейдери проплатили всю правоохоронну систему від слідчого до Апеляційного суду і майже «віджали» бізнес у клієнта. Знаєте хто допоміг? Тому думай..те…