Як ЗАКОННО оминути обсервацію?

Ми продовжуємо аналізувати останні зміни до Постанови КМУ №211. І сьогодні поговоримо про обсервацію та як її можна уникнути.

Пункт 5 частини 1 Постанови КМУ №291 від 22 квітня 2020 року (оприлюднено на сайті КМУ, однак, нагадуємо, це ще не офіційне оприлюднення!) передбачає наступне доповнення:

У постанові Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» доповнити пункт 5 після абзацу шостого новим абзацом такого змісту:

«особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу “Дій вдома” Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до перетину державного кордону або перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї, не підлягають обсервації (ізоляції) у випадках, передбачених абзацами п’ятим та шостим цього пункту».

❓ Про що це взагалі?

Частина 5 Постанови КМУ №211 в останній редакції визначає перелік осіб, що підлягають обов’язковій госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів), які визначаються обласними, Київською міською державними адміністраціями:

? особи, які заявили про добровільну госпіталізацію до обсерватора (ізолятора) у зв’язку з неможливістю дотримання вимог самоізоляції;
? особи, які двічі порушили умови самоізоляції (крім осіб, визначених абзацом четвертим пункту 4 цієї постанови);
? особи, які мали контакт із хворими або мають ознаки інфікування COVID-19 та відмовляються від медичного обстеження, за направленням лікуючого лікаря;
? особи, які здійснюють перетин державного кордону (з певними виключеннями);
? особи, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя через контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (з виключеннями).

Отже, відтепер, особи, які здійснюють перетин державного кордону, а також особи, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя через контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї НЕ підлягають обов’язковій обсервації ЗА УМОВИ, якщо така особа до перетину українського кордону погодилася на самоізоляцію, використовуючи додаток «Дій удома».

Кабмін визначив, як будуть контролювати самоізоляцію хворих COVID-19 і контактуючих осіб за допомогою програми «Дій вдома».

❓ Як це буде?

1️⃣ Людина обирає контроль за самоізоляцією уповноваженими органами або через додаток на смартфоні з моменту авторизації в ньому.

2️⃣ При авторизації встановлюється фотографія і вводяться персональні дані.

3️⃣ Протягом дня людина отримує push-повідомлення, після яких протягом 15 хвилин зобов’язаний зробити selfie і включити геолокацію.

4️⃣ Якщо фото і геолокація не відповідають місцю самоізоляції, немає зв’язку — поліція отримує повідомлення про порушення. Копи виїжджають на місце і перевіряють, чи дотримується особа самоізоляції.