ПРО комуналку! Як українців хочу залишити «голими та босими»

‼️ Нардепи вирішили змінити три закони, стягнути з вас останні гроші, заборонити виїжджати з країни, керувати автівкою і забрати все ваше майно.
Це – коротко про головне.

1️⃣ Закон України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за ЖКП, спожиті газ та електроенергію»

? Заборгованість споживачів за ЖКП, що склалася перед управителем, виконавцями ЖКП станом на 01.10.2020 року підлягає обов’язковій реструктуризації шляхом розстрочення їх сплати строком до 60 місяців залежно від суми боргу та рівня доходів громадян на дату реструктуризації.
? Для реструктуризації заборгованості укладають договір про реструктуризацію заборгованості.
? Загальна сума платежів не повинна перевищувати 25% доходів, що визначаються при нарахуванні субсидій для працюючих громадян, і 20% — для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги.
? За умови, якщо доходів споживачів, які уклали договори про реструктуризацію заборгованості, не вистачить на повне погашення цієї заборгованості, термін дії договору продовжується до повного її погашення.
? Пеня за несвоєчасне внесення плати за ЖКП в розмірі, визначеному в договорі про реструктуризацію заборгованості, нараховується за кожний день прострочення, але не більше 100% загальної суми боргу, за умови відсутності заборгованості з виплати заробітної плати, пенсії, стипендії тощо.
☝? Споживач має право на дострокове погашення заборгованості за договором про реструктуризацію заборгованості.

2️⃣ Закон України «Про судовий збір»

Від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі — у справах про стягнення заборгованості з оплати ЖКП, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення заборгованості з оплати ЖКП.

3️⃣ Закон України «Про виконавче провадження»

? Із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості фізичних осіб з оплати ЖКП 50%.
? За наявності заборгованості із сплати заборгованості з оплати ЖКП, стягнення може бути звернено на майно боржника. Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за 3 місяці із сплати аліментів та перевищення встановленої КМУ загальної суми заборгованості по видам ЖКП.
? За наявності заборгованості з оплати ЖКП державний виконавець виносить вмотивовані постанови:

? про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України;
? про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами;
? про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;
? про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання —

‼️ до погашення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг у повному обсязі!

? За наявності заборгованості з оплати ЖКП, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 1 рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20% суми заборгованості зі сплати аліментів, оплати ЖКП; за 2 роки — 30%, за 3 роки — 50%.