Самоізоляція 60+

Кабмін змінив зміни до правил гри.

Пам’ятаєте, ми говорили про те, що складається враження, що у нас центральний орган виконавчої влади (і не тільки) однією рукою пише, а іншою закреслює?

Так ось, не складається, а так і є. А ще спочатку пише, а потім – думає. Знову чергова постанова КМУ стала «багатостраждальною», її зміст встигли змінити менше, ніж за добу. Бо передумали? 

Поговоримо про людей віку 60+?

Ще 2 квітня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 255, якою внесено зміни до раніше ухваленої постанови КМУ від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», якою визначив перелік осіб, які потребують самоізоляції під час карантину. Крім хворих на коронавірус, які не потребують госпіталізації, та їхніх контактних осіб, у самоізоляції також мають бути люди, старші 60 років.

А ще станом на жовтень 2019 року 2,5 мільйони пенсіонерів працювали.

Така заборона суперечить і Рекомендаціям ВООЗ та МОЗ щодо профілактичних заходів для протидії пандемії COVID-19. Для підтримання людського імунітету необхідна достатня кількість свіжого повітря та сонячного світла.

Варто згадати й про тепер найулюбленішу статтю Конституції «під цю ситуацію» — 33-ю Основного Закону України. Це та, що про право на свободу пересування, прочитуємо ще раз: «Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом».

Повернемося до Постанови №262, яку не сьогодні-завтра опублікують.

Барабанний дріб… Кабмін виділив осіб 60+, яким не потрібна самоізоляція!

❓ Виникає питання, керуючись яким принципом?
❓ Для подолання коронавірусу?

Чи у тих, хто забезпечують діяльність підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, які провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної, нафтохімічної, машинобудівної промисловості, гірничо-металургійної галузі, галузях транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах, галузі оборонної промисловості; мають безперервний промисловий цикл чи надають послуги у сферах життєзабезпечення населення тощо імунітет кращий? Хронічних захворювань не має? Це що – виключення з правил, типу «із зірочкою»?

Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом! Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками! Стаття 24 Конституції України!

Бабусям та дідусям видадуть смартфони, щоб відслідковувати їх обов’язкову самоізоляцію?

На жаль, це не останній абсурд чергової Постанови КМУ.. на жаль.