Практичний курс
з кримінального
права для юристів

Спікери: Адвокати, посадові особи Служби безпеки України, Офісу Генерального прокурора, НАБУ, ДБР, судові експерти, судді, викладачі провідних вищих навчальних закладів України та інші.

Список може змінюватись.

Реєстрація на курс

Для кого потрібен цей курс?

Адвокатам

Які починають свій шлях захисту прав та інтересів клієнта у кримінальному провадженні, з метою отримання знань та навичок роботи з матеріалами кримінального провадження, побудови тактики та стратегії захисту.​

Практикуючим адвокатам

У сфері кримінального права та процесу з метою отримання практичних поради з досвіду колег, почути відповіді на свої питання від суддів, експертів та прокурорів.

Випускникам юридичних вузів

 Метою досягнення розуміння як та з чим працює адвокат у кримінальному провадженні, порівняти галузь кримінального судочинства з іншими сферами права для обрання майбутнього напряму діяльності.

НЕ юристам та особам

Які стали учасниками кримінального провадження, з метою кращого розуміння руху провадження та контролю діяльності свого адвоката.​

Розумним людям

Які працюють над розвитком своєї особистості.

З чого складається цей курс?

Курс складається з 16 практичних занять кожне тривалістю дві години, два рази на тиждень, протягом 2 місяців.

Кожне заняття – одна тема. Заняття включає в себе ознайомлення з нормами права, судовою практикою національних судів та ЄСПЛ, внутрішньовідомчими наказами та інструкціями з конкретних ситуацій. Аналіз окремих процесуальних ситуацій на прикладах конкретних кримінальних проваджень. Вивчення проблемних питань у застосуванні норм права, взаємовідносин «адвокат-слідчий-прокурор-суддя». Можливість ставити питання та отримати на них відповідь від експерта, прокурора, судді.

Онлайн-курс дає можливість ставити питання лектору та спікерам у режимі реального часу та оффлайн з отриманням відповіді на свою адресу в особистому кабінеті.

Бонус для учасників курсу – отримати консультаційну підтримку в подальшому під час здійснення особистої адвокатської практики.

Для чого потрібен курс?​

Захист своїх прав та інтересів, кримінальне переслідування з боку держави, протистояння обвинувачення та захисту – ці питання існують багато тисячоліть. Відомий судовий процес за участі державного обвинувача Понтія Пілата, судовий процес та смертельний вирок Сократу, повідомлення про підозру Генеральному секретарю ЦК РКП(б) Йосипу Сталіну і Голові НКВС СРСР Лаврентію Берії у 21 сторіччі є яскравим прикладом актуальності кримінального провадження у будь-які часи та у будь-яких державах. Професійна майстерність адвоката в наші дні є запорукою успішного захисту прав клієнта! «Досвід – син помилок трудних». Ми навчимо Вас на чужих помилках. Ви отримаєте поради юристів-практиків. Наші спікери – це адвокати з багаторічним досвідом роботи, у тому числі в правоохоронних органах, вузькоспеціалізовані експерти, діючі судді та прокурори. Ви дізнаєтесь багато тактичних прийомів захисту клієнта, «больові точки» слідчого та прокурора, особливості формування внутрішнього переконання судді та багато іншого.

Програма курсу:

Модуль 1

Кримінальне провадження. Алгоритм вивчення та аналізу матеріалів кримінального провадження. Формування стратегії та тактики захисту на початку досудового розслідування. Закінчення досудового розслідування. Ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. Відкриття матеріалів кримінального провадження. Тактичні прийоми захисту.
Роль прокурора у кримінальному провадженні. Питання до прокурора Офісу Генерального прокурора. Інсайд та таємниці процесуального життя прокурора.

Модератори:
Головін Д. В.
Мазалов А. М.

Спікери:
Січко В. А.
Лисак О. М.
Мазалов А. М.

Дата та час проведення:
09 квітня 2020 року
18:00–22:00

Модуль 2

Питання процесуального права. Учасники кримінального провадження, їх права та обов’язки. Повноваження сторони обвинувачення та сторони захисту. Можливість використання процесуальних механізмів для реалізації тактичних прийомів адвоката.

Модератори:
Головін Д. В.
Мазалов А. М.

Спікери:
Мазалов А. М.
Шупеня М. М.

Дата та час проведення:
14 квітня 2020 року
18:00–22:00

Модуль 3

Експертизи у кримінальному провадженні. Види експертиз. Права та повноваження експерта. Питання експерту (спеціалізація експерта буде обрана за голосуванням слухачів курсу).

Модератори:
Головін Д. В.
Мазалов А. М.

Спікери:
Головін Д. В.
Січко В. О.
Експерти

Дата та час проведення:
16 квітня 2020 року
18:00–22:00

Модуль 4

Питання кваліфікації злочинів. Виправдувальні вироки з підстав невірної кваліфікації.
Структура національних судів України. Організація роботи першої інстанції, апеляційних судів, Верховного суду України. Касаційне оскарження судових рішень.

Модератори:
Головін Д. В.
Мазалов А. М.

Спікери:
Франтовський Є. М.
Мазалов А. М.
Шапула В. В.

Дата та час проведення:
21 квітня 2020 року
18:00–22:00

Модуль 5

Негласні слідчі (розшукові) дії. Оперативно-розшукова діяльність. Методи НСРД. Правове обґрунтування проведення НСРД. Доказове значення результатів НСРД. Повноваження сторони обвинувачення при проведенні НСРД. Виправдувальні вироки з підстав визнання результатів НСРД недопустимими доказами.
Методи проведення оперативно-розшукових заходів. Тактика розкриття злочинів та розшуку злочинців працівниками оперативних підрозділів.
Умови находження особи у СІЗО. Правила побачень затриманої особи із захисником та іншими особами. Побутові умови СІЗО, психологічні проблеми особи під час перебування в СІЗО. Неформальні правила поведінки осіб, які утримуються в СІЗО.

Модератори:
Головін Д. В.
Мазалов А. М.

Спікери:
Мазалов А.М.
Суддя Голосіївського районного суду міста Києва
Оперативний працівник
Працівник ДУ «Київський слідчий ізолятор»
Експерт з питань неформальних правил поведінки криміналізованих осіб

Дата та час проведення:
23 квітня 2020 року
18:00–22:00

Модуль 6

Заходи забезпечення кримінального провадження. Фактори, які впливають на формування внутрішнього переконання слідчого судді під час прийняття судових рішень. «Маніпуляційні техніки» прокурора та адвоката з якими стикається суддя під час розгляду клопотань учасників кримінального провадження. Типові процесуальні помилки сторони обвинувачення у відповідних клопотаннях та під час судового розгляду.
Повідомлення про підозру. Підстави для скасування повідомлення про підозру за клопотанням сторони захисту.
Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого та прокурора під час досудового розслідування. Тактика захисту шляхом оскарження дій сторони обвинувачення та зобов’язання вчиняти процесуальні дії.

Модератори:
Головін Д. В.
Мазалов А. М.

Спікери:
Мазалов А. М.
Готін О. М.
Суддя Голосіївського районного суду міста Києва

Дата та час проведення:
28 квітня 2020 року
18:00–22:00

Модуль 7

Допит. Тактика підготовки до допиту клієнта. Допит свідка протилежної сторони, перехресний допит. Допит експерта. Практичні поради.
Огляд місця події. Обшук. Особистий обшук. Інші слідчі дії. Права та повноваження сторони захисту. Тактичні прийоми захисника. Судова практика.

Модератори:
Головін Д. В.
Мазалов А. М.

Спікери:
Мазалов А. М.
Андрєєв А. В.

Дата та час проведення:
05 травня 2020 року
18:00–22:00

Модуль 8

Докази та доказування. Докази сторони обвинувачення та алгоритми протидії обвинуваченню. Докази сторони захисту та практичні поради їх збирання. Належність та допустимість доказів.

Модератори:
Головін Д. В.
Мазалов А. М.

Спікери:
Мазалов А. М.
Суддя Голосіївського районного суду міста Києва
Керівник слідчого управління СБУ
Рамазанов І. Е.

Дата та час проведення:
07 травня 2020 року
18:00–22:00

Спікери

Олександр провідний адвокат у кримінальному праві та процесі і у сфері White-Collar Crime. У своєму робочому арсеналі Олександр має виправдувальні вироки суду, що набрали законної сили; процеси, де відбулася відмова від державного обвинувачення.

Особисто переймається та забезпечує дотримання прав людини і громадянина у справах клієнтів та окремих проектах pro bono. Саме тому Олександр має багаторічний успішний досвід роботи з Європейським судом з прав людини та тісну координацію (виступає асоційованим адвокатом) з United Nations Human Rights Monitoring Mission in Ukraine.

Визнання:

  • ТОП-2 кращих адвокатів кримінальної практики та сфери White-Collar Crime, Ukrainian Law Firms 2019: A Handbook For Foreign clients;

  • провідний адвокат галузі Criminal law/White-Collar Crime, Ukrainian Law Firms 2018: A Handbook For Foreign clients;

  • ТОП-5 кращих адвокатів кримінальної практики, Legal Awards 2018 та 2019;

  • лідер галузі кримінального права та процесу, «ТОП-100 найкращих юристів України 2018».

Кандидат юридичних наук, голова комітету з питань антикорупційної політики та комплаєнсу при Національній асоціації адвокатів України, заступник голови Ради адвокатів Луганської області.

Автор понад 130 наукових праць, розробник низки законопроектів.

Стаж практичної діяльності – більше 20 років.

Адвокат. Працював головою районного суду, заступником міністра юстиції України, отримав свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю у 1981 році.

Микола Миколайович – один із засновників Спілки юристів Чернівецької області. Як її голова, багато зусиль доклав до розбудови та становлення структурних осередків.

У 1977 році Шупеня М. М. започаткував друкований орган Спілки юристів – газету «Юридичні новини»’. За його ініціативи та безпосередньої участі видано 12 збірників законодавчих актів з різних галузей права.

Нагороджений орденами Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, Христа Спасителя, Пресвятої Богородиці Покрови, лицарським Хрестом «За заслуги», лицарським Хрестом «Благочестя».

Кандидат юридичних наук, у 2010–2020 роках – працівник Генеральної прокуратури України.

Брав участь у резонансних кримінальних провадженнях у якості публічного обвинувача.

Начальник відділу територіального управління ДБР міста Києва.

Працював слідчим прокуратури, заступником прокурора Голосіївського району міста Києва.

Організовує та здійснює розслідування у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених державними службовцями та працівниками правоохоронних органів.

Доктор юридичних наук. Викладач Київського національного університету імені Тараса Григоровича Шевченка, працював в органах прокуратури на посаді слідчого, начальника слідчого управління, заступника прокурора області. У 2018–2019 роках – заступник прокурора міста Києва.

Начальник відділу процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора. Працював на посадах слідчого прокуратури, керівника районної прокуратури. Брав участь у резонансних кримінальних провадженнях у якості публічного обвинувача.

Кандидат юридичних наук, консультант суду відділу забезпечення роботи секретаря та суддів судової палати управління забезпечення роботи третьої судової палати секретаріату Касаційного кримінального суду.

Адвокат Мазалов Андрій практикує у сфері кримінального та кримінального процесуального права. Основною спеціалізацією є кримінальні провадження у сфері службової та господарської діяльності, антикорупційного законодавства, інші види кримінальних правопорушень, які пов’язані з перевищенням влади та службових повноважень, привласненням активів, незаконним збагаченням, шахрайством, отриманням неправомірної винагороди тощо. Андрій має значний досвід у захисті бізнесу від неправомірних посягань, протидії рейдерству та недобросовісній конкуренції, запобіганні тиску на бізнес з боку правоохоронних та контролюючих органів. Серед його кейсів є закриття кримінальних проваджень на стадії досудового розслідування у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, Генеральній прокуратурі України, Національному антикорупційному бюро, Державному бюро розслідувань, зняття арешту з майна іноземних та українських фірм на суму понад 500 тисяч доларів США, повернення з незаконного володіння активів агропідприємств на суму понад 2 мільйони доларів США. Клієнтський портфель представлений Топ-менеджерами відомих компаній, чиновниками всіх рівнів. Адвокат Мазалов Андрій має вищу юридичну освіту, кваліфікацію магістра, низку наукових публікацій. Виступає спікером на провідних юридичних заходах, є лектором Legal High School.

Також: Судді Голосіївського районного суду міста Києва, Експерти, Керівник слідчого управління СБУ, Працівник ДУ «Київський слідчий ізолятор», Тренер з ораторського мистецтва, Відомі маркетологи.

Реєстрація на курс

Практичний курс
з кримінального
права для юристів

Спікери: Адвокати, посадові особи Служби безпеки України, Офісу Генерального прокурора, НАБУ, ДБР, судові експерти, судді, викладачі провідних вищих навчальних закладів України та інші.

Список може змінюватись.

Або зв'яжіться з нами