КМУ приймає постанови одна за одною, а пояснювати українцям що до чого, напевно, не треба.
Всі ми вже, напевно, дослівно знаємо цей пункт Постанови №211 в усіх можливих її редакціях:
«заборонити роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім…»
❓ Що таке заклади громадського харчування?
Відповідно до пункту 27 частини 1 статті 1 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» заклад громадського харчування — ресторан, бар, кафе, їдальня, закусочна, піцерія, кулінарія, кіоск чи інший заклад незалежно від територіальних ознак (місця) провадження господарської діяльності з громадського харчування та ступеня доступності харчування будь-яким особам.
Законодавство України містить ще й термін «заклади ресторанного господарства». Відповідно до пункту 1.3 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затвердженого Наказом міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24 липня 2002 року №219 заклад ресторанного господарства — організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і (або) доготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів.
При всіх методах обслуговування здійснюється попереднє сервірування столів залежно від типу (класу) підприємства. Крім цього, на фасаді приміщення закладу (підприємства) ресторанного господарства повинна розміщуватися вивіска із зазначенням його типу (класу) (ресторан, бар, кафе, їдальня, закусочна, буфет тощо), назви, найменування суб’єкта господарської діяльності та режиму роботи.
Ознаками закладу громадського харчування (або закладу ресторанного господарства) є здійснення наступної діяльності:
? виробництво продуктів харчування;
? продаж виготовлених продуктів споживачам (відвідувачам);
? організація споживання виготовленої продукції;
? обслуговування споживача;
? попереднє сервірування столів, за якими відвідувач закладу може спожити виготовлену закладом їжу;
? можлива організація дозвілля відвідувачів;
? на вивісці вказано тип закладу громадського харчування.
Відповідно до пункту 1.5 Правил суб’єкти підприємницької діяльності у сфері ресторанного господарства для заняття торговельною діяльністю можуть мати також дрібно-роздрібну торговельну мережу. На відміну від закладу громадського харчування, заклади роздрібної торгівлі здійснюють тільки продаж товарів кінцевим споживачам, не здійснюючи при цьому іншої перерахованої вище діяльності та не надаючи таких послуг споживачам.
Нагадаємо, що на період карантину дозволена торговельна діяльність та діяльність з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.