Як спілкуватися з копами в умовах карантину?

Умови карантину суперечать щонайменше п’ятьом статтям Конституції. І хто з нами вже не перший день – знає про це! Однак, поки що ми живемо у таких реаліях.

Ми закликаємо кожного з вас залишатися вдома! #залишайсявдома

 Однак, поради у спілкуванні з копами все ж оприлюднимо.

  1. Не починайте розмову з лайок та грубості. До речі, це найкраща порада для будь-якої ситуації.
  2.  Підходять копи – вмикайте диктофон, краще – відеокамеру, записуйте ваш діалог з копами з самого початку до самого кінця: представляються чи ні, чи роблять зауваження і в якій формі, чи показують документи – це деталі, які стануть вам у пригоді під час судового розгляду справи.
  3. Якщо ви не вважаєте себе винним, ви маєте право викласти свою позицію. Не слід погоджуватись з незаконними діями поліції та писати пояснення під диктовку про визнання вини, так як начебто – буде краще та призначать маленький штраф.
  4. Ви маєте право скористатися допомогою адвоката. Якщо вам відмовляють та не бажають дочекатися прибуття захисника, обов’язково вкажіть це в протоколі.
  5. Поліцейський повинен роз’яснити вам сутність своїх вимог та ваші права. Що саме та в який спосіб ви порушили, з посиланням на відповідну норму. Уважно читайте, що вказано в протоколі, письмово вказуйте свої зауваження. Можете надати додаткові пояснення на окремому аркуші та вказати в протоколі про це, щоб вони були долучені до матеріалів справи.

Ми вже говорили про те, що патруль на вулиці не може вас оштрафувати. Поліцейські можуть тільки скласти адміністративний протокол та направити його до суду, який вже і буде вирішувати, порушили ви щось чи ні.

Безпідставність складення відповідних протоколів, яка може бути викликана як відсутністю професіоналізму в працівників поліції, так і конкретним завданням влади зробити видимість посиленої роботи в умовах карантину. Ви самі бачите, як МВС «хизується» кількістю протоколів за 44-3 КУпАП.

Бережіть себе!