Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року. Відповідно, всі карантинні обмеження також подовжені до 24 квітня 2020 року. Похід у державні органи, які щоденно обслуговують тисячі громадян, створює зайвий ризик поширення коронавірусної інфекції Covid-19. Тому державні органи та інші надавачі послуг рекомендують отримувати послуги дистанційно або змінюють режим роботи.
Безпосередній прийом громадян у органах РАЦС здійснюється виключно з питань державної реєстрації народження, смерті та видачі архівних документів, необхідних для підтвердження при захороненні.
Як альтернативний спосіб реалізації прав у сфері державної реєстрації актів цивільного стану громадяни мають можливість не відвідуючи відповідні відділи подавати документи з питань державної реєстрації актів цивільного стану та отримувати консультацій через мережу Інтернет з використанням веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».
Інтерфейс дуже зручний, можете зареєструватися і переконатися у цьому самі.
У разі неможливості подати заяву через веб-портал (у тому числі з накладенням кваліфікованих електронних підписів) з 08 квітня 2020 року прийом громадян здійснюватиметься за попереднім записом по телефону відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
Згідно зі статтею 32 Сімейного кодексу України шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу. Однак Міністерством юстиції успішно реалізується пілотний проект «Шлюб за добу». Звернувшись до організаторів зазначеного сервісу, зареєструвати шлюб можна без очікування спливу місячного терміну.
Також відповідно до Сімейного кодексу України у разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.
Тому зареєструвати шлюб реально! Всього за час карантину в країні одружилися 4,5 тисяч пар. Так, у РАЦС різних областей України – свої правила гри: хтось пускає лише молодят на реєстрацію, інші – до 10 осіб.
Про всі деталі роботи органу РАЦС у вашому місті краще дізнатися в індивідуальному порядку.