«Антикризовий» кошторис країни.. за рахунок обмеження окладу керівникам, членам виконавчих органів та наглядових рад держпідприємств до 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року.
Тобто не більше 47 230 гривень.
❓ Вірите?
Для обмеження місячної винагороди і заробітної плати, перш за все, Кабміну доведеться переглянути контракти в частині оплати праці таких суб’єктів. Переглянути такі контракти відповідно до законодавства можна тільки за угодою сторін, тобто топ-посадовці мають погодитися на внесення письмових змін у їх контракти.
Граничний розмір місячної заробітної плати керівника державної компанії на рівні 1,25 мільйона гривень.
1,25 млн. грн. і 47,2 тис. грн.
❓ Чи погодяться? Та звісно, що ні!
Ні проектом закону, Ні Постановами Кабміну не врегульовано спеціального порядку одностороннього внесення змін в контракти із керівниками за ініціативою Уряду.
Перекладемо норми закону на реалії сьогодення.
За квітень місяць аванс уже мав би бути з дня на день нарахований, виходячи із чинного (не заниженого) посадового окладу керівників.
Відповідно до Кодексу законів про працю України, одностороння зміна розмірів зарплати допускається тільки у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці. При цьому, відповідно до статті 103 КЗпП України працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці. До речі, майже жодне із державних підприємств не зазнало змін в організації виробництва і праці внаслідок пандемії.
Тобто, статтю 11 проекту закону є просто «не робочою».
Чергове замилювання очей для українського народу..