У 2019-му році обсяг приватних переказів в Україну становив більше 12 млрд дол., що на 8% більше показника за попередній, 2018 рік. З них через системи переказу коштів надійшло в Україну майже 2,3 млрд. доларів, тобто приблизно п’ята частина усіх приватних переказів в Україну.
В Україну під час карантину повернулося близько 2 мільйонів заробітчан. І тепер цікаво який взагалі буде курс долару без цих грошей?
Хоча є і інша сторона медалі.
Досить масове повернення українців з-за кордону через запровадження обмежень практично всіма країнами і закриття кордонів, в тому числі Україною, є проблемою, але, з іншої точки зору, якщо говорити про глобальний вплив на українську економіку, є свої плюси.
1️⃣ Заробітчани повернулися витрачають в Україні зароблені за кордоном кошті, тобто це додаткові грошові вливання в українську економіку, причому валютні. І таким чином це повинно сприяти покращенню валютного балансу в країні.
2️⃣ Заробітчани так чи інакше через деякий час будуть намагатися знайти якусь роботу в міру можливостей за межами тих обмежень, які є зараз, а це, звичайно, трохи покращить ситуацію для роботодавців, які зараз відчувають серйозний дефіцит робочої сили якраз через масовий відтік трудової міграції з України.
❓ Тож якому дияволу продати душу, щоб отримати 600 у.о.?
Премєр-міністр України Денис Шмигаль наголошує, що заробітчан планують залишити в Україні, створивши нові робочі місця та кредитуючи малий і середній бізнес під дуже вигідні умови — з мінімальною відсотковою ставкою на тривалий термін і з можливим відтермінуванням виплати кредиту.
За розрахунками і очікуваннями Кабміну, якщо різниця між заробітною платою в Європі та Україні, становить 300-400 євро, то люди не ухвалюють рішення їхати на заробітки.
«Якщо людина там отримувала 1000 умовних одиниць, а тут може заробляти 600 умовних одиниць в еквіваленті, то вона ухвалить рішення не їхати на заробітки, а залишиться тут. Те, що витрачається на проживання, власне утримання там і так далі. Тому їм краще отримувати 600 умовних одиниць вдома, ніж 1000 умовних одиниць десь на заробітках».