Заборона на online-перекази! На карантині українців позбавлять останньої можливості — купувати!

Рєбята.. 28 квітня – не наш день! Звикли до своїх сучасних технологій та ноу-хау при оплаті за послуги? Забудьте!

Починаючи з 28 квітня 2020 року не можна буде без ідентифікації провести будь-який електронний платіж — віддалено оплатити комунальні та комунікаційні послуги, отримати або відправити переказ грошей, скористатися безготівковими коштами і так далі.

Так український парламент вирішив боротися з відмиванням доходів! 6 грудня 2019 року Верховна Рада прийняла в новій редакції Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», відомий як Закон про фінмоніторинг. Чи буде він заважати відмивати доходи несвідомим громадянам, покаже час, а ось цілком свідомим українцям (яких більшість!) ця правова ініціатива 100% життя ускладнює.

Для того, щоб отримати звичну фінансову послугу на зразок переказу від близьких або оплати сервісу online, людям потрібно буде пройти процедуру повної ідентифікації: пред’явити паспорт і код працівнику фінансової організації, яка надає послугу.

Новий закон знищує старі правила, але не надає альтернативних, зрозумілих ринку і прийнятних для реалізації правил роботи, а можливість зробити її дистанційно бачить виключно через BankID , але до цього способу підключено лише 14 банків. В Україні не введені правила дистанційної ідентифікації, як це сталося в Європі, немає виразних нових правил емісії електронних грошей та передплачених карт.

Закон, який вступить в силу 28 квітня, зобов’язує Нацбанк протягом трьох місяців привести нормативно-правову базу у відповідність до закону. Однак всі суб’єкти фінансового моніторингу — ті ж банки або платіжні системи, — зобов’язані переробити свою внутрішню систему моніторингу вже 28 квітня. Що фактично неможливо, адже правові норми, введені законом, вимагають роз’яснень у вигляді нормативно-правових актів Нацбанку.

Отже, після 28 квітня всі учасники фінансового ринку будуть змушені або працювати з порушеннями, або припиняти свою діяльність до появи чітких правил роботи. Розмите формулювання щодо порушень, як показує практика роботи НБУ, дозволяє штрафувати за практично будь-яке порушення. У разі накладення штрафу на банк оплачувати його будуть фактично грошима вкладників.

І ось тут всі «Стратегії розвитку», «Держава у смартфоні» зруйнувалися, як картковий будиночок.

Ще одна цікава ситуація.

Ми всі повинні сидіти на самоізоляції. Особам у віці 60+ взагалі «заборонено» виходити з дому. Ми місяцями навчали наших батьків, бабусь та дідусів користуватися Інтернетом, сплачувати комунальні послуги..

А під час карантину Нова Пошта, інші поштові мережі та сотні тисяч інтернет-магазинів «роблять касу», оскільки свідомі українці все ж піклуються про своє здоров’я, про здоров’я оточуючих, й замовляють всі необхідні товари через Інтернет, й оплачують їх через Інтернет.. коротше, не виходять з дому!

Бо ми (ВРУ) спочатку пишемо, а потім думаємо.